آنی مشاور

مشاوره با مشاوران با تجربه و خبره

مشاوره با برترین و خبره‌ترین مشاوران در سریع‌ترین زمان ممکن را به صورت حضوری، تلفنی و نوشتاری در آنی‌مشاور تجربه خواهید کرد.

شکایت تبانی برای بردن مال غیر

۲۳:۲۷ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱

  • 0
  • 0
  • 29

۰۱

مرداد

برای شکایت از جرم تبانی برای بردن مال غیر می توانید با در دست داشتن لایحه دفاعیه قوی که توسط یک متخصص حقوقی تنظیم شده است به دادگاه کیفری مراجعه کنید و با ارائه شکواییه و دلایل و مدارک اثبات جرم و تقدیم لایحه دفاعیه از دادگاه کیفری تقاضای رسیدگی کنید

جرم تبانی برای بردن مال غیر

هرگاه دو یا چند نفر برنامه ای مجرمانه را برای بردن مال غیر و تصاحب آن ترتیب داده باشند مرتکب جرم تبانی برای بردن مال غیر شده اند. این جرم از مصادیق کلاهبرداری است و مرتکب آن در حکم کلاهبردار بوده و به مجازات آن محکوم می‌شوند.

 

مصادیق جرم تبانی برای بردن مال غیر

قانون گذار در ماده 2 قانون مجازات تبانی برای بردن مال دیگری در این باره چنین مقرر کرده است که:

 

اشخاصی که به عنوان شخص ثالث در دعوایی وارد شده یا به عنوان شخص ثالث بر حکمی اعتراض کرده یا بر محکوم به حکمی‌ مستقیماً اقامه دعوی نمایند و این اقدامات آنها ناشی از تبانی با یکی از اصحاب دعوی برای بردن مال یا تضییع حق طرف دیگر دعوی باشد، کلاهبردار ‌محسوب و علاوه بر تأدیه خسارات وارده به مجازات کلاهبرداری محکوم خواهند بود تبانی هر یک از طرفین دعوای اصلی با اشخاص فوق نیز در حکم کلاهبرداری است و مرتکب به مجازات مذکوره محکوم می‌گردد.

 

برای شکایت تبانی بردن مال غیر لازم است ارکان و عناصر جرم وجود داشته باشند اگر یکی از این ارکان و عناصر موجود نباشد جرم محقق نمی شود.

 

عناصر تشکیل دهنده جرم تبانی برای بردن مال غیر

عنصر قانونی

ماده ۱ قانون مجازات تبانی برای بردن مال غیر

هر گاه اشخاصی با یکدیگر تبانی کرده و برای بردن مالی که متعلق به غیر است بر همدیگر اقامه دعوی نمایند این اقدام آنها جزء تشبث‌ به وسایل متقلبانه برای بردن مال دیگری محسوب می شود و چون این جرم در حکم کلاهبرداری است مطابق ماده 1 قانون مجازات مرتکبین کلاهبرداری و اختلاس و ارتشاء نسبت به آن ها حکم صادر خواهد شد.

 

عنصر مادی

عبارت است از هر عملی که مرتکب آن با قصد بردن مال غیر به صورت شراکتی و با همکاری هم برای انجام آن با یکدیگر تبانی کنند.

 

عنصر معنوی

عبارت است از نیت و قصد مجرمانه مرتکبان برای بردن مال غیر و آگاه بودن آنها از ماهیت عمل مجرمانه و مجازات آن.

 

مجازات جرم تبانی برای بردن مال غیر

با توجه به اینکه این جرم در حکم کلاهبرداری است و مرتکبان آن در حکم کلاهبردار هستند بنابراین مطابق قانون مجازات مرتکبین اختلاس و ارتشاء و کلاهبرداری به مجازات کلاهبرداری ساده از 1 تا 7 سال و مجازات کلاهبرداری مشدد از 2 تا 10 سال محکوم خواهند شد.

 

 

مراحل شکایت تبانی برای بردن مال غیر

مشکلی که معمولا مردم در موقع تنظیم شکواییه جهت ثبت شکایت خود دارند تشخیص و تعیین عنوان جرمی است که از آن متضرر شده اند با توجه به اینکه برخی جرایم آثار نزدیک و مشابهی دارند تشخیص این امر کمی سخت می‌شود که البته با کمک یک وکیل متخصص کیفری قابل حل است.

 

مثلا جرم تبانی برای بردن مال غیر ، تحصیل مال از طریق نامشروع و جرم کلاهبرداری شباهت های زیادی به هم دارند به عنوان مثال اثر هر کدام از آنها تحصیل و تصاحب مال غیر است.

 

توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی برای طرح شکایت کیفری ابتدا با یک مشاور یا وکیل کیفری که در چنین پرونده‌هایی تجربه و تخصص کافی دارد مشاوره داشته باشید تا در مراحل بعدی دعوا متحمل هزینه های دادرسی اضافی نشده و جریان پرونده و دادرسی را به تاخیر نیندازید.

 

برای شکایت از جرم تبانی برای بردن مال غیر می توانید با در دست داشتن لایحه دفاعیه قوی که توسط یک متخصص حقوقی تنظیم شده است به دادگاه کیفری مراجعه کنید و با ارائه شکواییه و دلایل و مدارک اثبات جرم و تقدیم لایحه دفاعیه از دادگاه کیفری تقاضای رسیدگی کنید.

 

چگونگی تنظیم لایحه دفاعیه جرم تبانی برای بردن مال غیر

چگونگی تنظیم لایحه دفاعیه با توجه به اثری که در روند پرونده و اقناع قاضی دارد بسیار حائز اهمیت است .

برای تنظیم لایحه دفاعیه لازم است فرد حقوقی متخصصی در این حوزه اقدام به تنظیم لایحه نماید و مستندات قانونی، رویه قضایی، نظرات مشورتی، مدارک ، شواهد و دلایل اثبات جرم را ضمیمه لایحه کرده و تقدیم دادگاه کند.

 

برای تنظیم لایحه دفاعیه مزبور توصیه می‌کنیم از مشاوران و وکلای متخصص در این حوزه مشاوره دریافت کنید و با یک لایحه قوی ادعای خود را در دادگاه ثابت و به حقوق قانونی خود برسید.

 

برای انجام وکالت  یا دریافت مشاوره و خدمات حقوقی از مشاوران ، کارشناسان و وکلای متخصص «آنی مشاور» می‌توانید با شماره‌ی : 02188326049 و یا 09195663606 تماس حاصل فرمایید.

دانستنی های مرتبط

نظرات (0)

فرم نظر

طراحی و توسعه : ره وب

مشاوره در واتساپ : 09195663606