آنی مشاور

مشاوره با مشاوران با تجربه و خبره

مشاوره با برترین و خبره ترین وکلای ایران در سریع ترین زمان ممکن را به صورت حضوری، تلفنی و نوشتاری در آنی مشاور تجربه خواهید کرد.

تنظیم اظهارنامه قضایی

فرم درخواست خدمات تنظیم اظهارنامه قضایی

انتخاب مدارک

درخواست مجدد کد : {{ countdownService }}

مشاوره، جدا از این خدمات بوده و با این خدمات به شما مشاوره ای ارائه نمیشه

اظهارنامه قضایی

زمانی که مشکلات و اختلافات حقوقی بین افراد مختلف ایجاد می‌شود، قبل از پیگیری و مراجعه به مرجع قضائی می‌توان برگۀ درخواستی را با مضمون مشخص نوشته و به طرف مقابل به صورت رسمی ابلاغ کرد. به این برگۀ درخواست رسمی به اصطلاح اظهارنامه قضائی گفته می‌شود.

با توجه به این که این برگۀ درخواست یک سند رسمی به شمار می‌رود، باید یک متخصص حقوقی آن را به نگارش در آورد، زیرا اگر دقت کافی در متن نوشتاری آن لحاظ نشود، طرف دوم می‌تواند از اظهارنامه ارسال شده به عنوان یک مدرک و سند رسمی به دادگاه استفاده کند و از مفاد مندرج در آن بر علیه خود شما به کار گیرد.

خوش‌بختانه گروه متخصص آنی مشاور در این زمینه نیز می‌تواند با اتکا بر دانش و تجربۀ مشاوران حقوقی‌ خود این خدمت را به بهترین نحو و بالاترین کیفیت به شما ارائه کند تا بتوانید در همان گام نخست، قدم خود را برای احقاق حق خود محکم بردارید.

از اظهارنامه قضایی کجا استفاده می‌شود؟

معمولاً خواهان در اغلب موارد قبل از آن که دادخواست خود را تقدیم و اقامۀ دعوا کند، قصد و نیت خود را از طریق ارسال اظهارنامه به اطلاع طرف دوم دعوا می‌رساند. در برخی موارد اظهارنامه ارسالی به طرف دوم موثر واقع می‌شود و شخص مخاطب از ترس اقامۀ دعوا و کشیده شدن روند اختلاف به دادگاه وارد مذاکره می‌شود و سعی می‌کند بدون اقامۀ دعوا و صرف وقت و هزینه زیاد نسبت به درخواست خواهان عکس‌العمل مناسبی از خود نشان دهد. لذا در برخی موارد می‌توان از این طریق بدون دوندگی و صرف هزینۀ بالا به نحو مناسبی موضوع را حل و فصل کرد که البته این مسئله به نوع اظهارنامه و متن آن بر می‌گردد.

ابلاغ اظهارنامه قضایی

به موجب قانون تنها در برخی موارد نوشتن اظهارنامه و ابلاغ آن الزامی است. به عنوان مثال، اگر موجر برای تحویل مکان اجاره داده شده امتناع کند، مستاجر باید از طریق ارسال اظهارنامه از مالک مکان مورد بحث اجاره را تقاضا کند. هم‌چنین دریافت بدهی مالکان مجتمع‌ها و آپارتمان‌ها، اثبات تاخیر در پرداخت اجاره توسط مستاجر و غیره از موارد دیگری است که ارسال اظهارنامه در آن پیش‌بینی و اثبات این ادعا به ابلاغ اظهارنامه منوط شده است. شایان ذکر است که در بسیاری از موارد حقوقی نوشتن اظهارنامه اجباری نیست، ولی می‌تواند یک امتیاز برای خواهان به شمار رود.

تنظیم دقیق اظهارنامه قضایی

همان طور که گفته شد، با توجه به این که اظهارنامه یک سند رسمی محسوب می‌شود، باید در تنظیم اظهارنامه رسمی دقت فراوانی کرد، چون هرگونه خطا و اشتباه در مفاد آن می‌تواند ورق را به نفع طرف دوم برگرداند. لذا باید دقت شود که در اظهارنامه هیچ گونه توهین، افترا، تهدید و غیره درج نشود، زیرا طرف دوم می‌تواند به استناد آن نه تنها مورد اختلاف را به نفع خود برگرداند، بلکه ممکن است این توانایی را پیدا کند که از شما شکایت کند. پس باید دقت شود که علاوه بر بیان کامل و دقیق موضوع و اشاره به مفاد قانونی موجود، از نظر حقوقی عواقبی برای شما ایجاد نکند، زیرا تنظیم اظهارنامه فراتر از نوشتن یک نامۀ ساده برای خواهان و خوانده خواهد بود.

به اظهارنامه پاسخ بدهیم یا خیر؟!

باید بدانید که در قانون موجود هیچ گونه الزامی جهت پاسخ‌گویی به اظهارنامه برای طرف دوم وجود ندارد. ولی با توجه به موضوع و شرایط باید تصمیمی درست اتخاذ کرد که این امر از عهدۀ مشاوران حقوقی متخصص و ماهر بر می‌آید. هم در زمان نگارش اظهارنامه و ثبت آن و هم در زمانی که اظهارنامه‌ای به شما ابلاغ شد، مشورت به گروه آنی مشاور می‌تواند ورق را به سمت شما برگرداند و شما را در آن موضوع پیروز گرداند.

خطرات ابلاغ اظهارنامه قضایی اشتباه

در بالا نکاتی را در مورد رعایت برخی نکات هنگام نوشتن اظهارنامه برای شما شرح دادیم. حال در این جا این نکته را یاداور می‌شویم که در برخی موارد تنظیم و ارسال اظهارنامه اجباری نیست، اما این مسئله می‌تواند در آینده یک امتیاز برای شما ایجاد کند و از آسیب‌های جبران‌ناپذیری که ممکن است بعداً ایجاد شود، جلوگیری کند. البته لازم به ذکر است، در مواردی که قانون تنظیم و ارسال اظهارنامه را اختیاری دانسته است، این موضوع حقی را برای اظهارکننده ایجاد نمی‌کند، ولی ممکن است از آن سو با عدم رعایت نکات مهم و حیاتی دلیلی بر علیه اظهارکننده ایجاد شود.

اظهارنامه رسمی=اقرارنامه رسمی

ما بارها به این نکته اشاره کردیم که در زمان نوشتن اظهارنامه باید از افراد متخصص استفاده کرد، زیرا در غیر این صورت ممکن است همان برگه سندی بر علیه شما تلقی شود، زیرا اظهارنامۀ رسمی قبل از آن که سندی بر علیه طرف مقابل باشد، یک اقرارنامه رسمی علیه خودتان خواهد بود که قابل استناد است. لذا سعی شود در اظهارنامۀ رسمی جملات گویا و کوتاه باشند و از پرداختن به موارد و نکات بیش از حد به موضوع پرهیز شود، زیرا از نظر حقوقی بیشتر شما را در معرض خطر قرار خواهد داد.

هزینۀ ابلاغ اظهارنامه

در قانون برای این امر با توجه به مواردی هم‌چون نوع اظهارنامه، تعداد صفحات پیوستی، تعداد خواهان و خوانده و غیره ارقام متفاوتی ارائه می‌شود، ولی نگران نباشید چون ابلاغ اظهارنامه هزینۀ زیادی را برای شما در بر نخواهد داشت. لذا توصیه می‌کنیم شما تمرکز خود را بر روی نوع نگارش اظهارنامه قرار دهید تا بتوانید با توجه به درخواست خود بهترین بازدهی را از این کار داشته باشید. یاداور می‌شویم که آنی مشاور همیشه و در همه حال در کنار شما خواهد بود.

هزینۀ تنظیم اظهارنامه قضایی

مسلماً انجام هر کار حقوقی مستلزم پرداخت هزینه برای آن کار است، اما آنی مشاور تمام تلاش خود را معطوف رضایت مشتری کرده است تا مشتری بتواند با حداقل هزینه بهترین و بالاترین کیفیت را از خدمات گروه ما دریافت کند. با توجه به این که باید در زمان نوشتن و ثبت اظهارنامه رسمی نکات زیادی را مورد توجه قرار دهیم، لذا بهترین راه‌کار برای پیش‌گیری از هدر رفت زمان و ایجاد خسارت‌های احتمالی آن است که این کار را به متخصصان این امر واگذار کنید، زیرا در صورتی که اظهارنامه دقیق تنظیم نشود، قابل اثبات نخواهد بود و حتی ممکن است این اظهارنامه به سندی بر علیه شما تبدیل شود.

تنظیم اظهارنامه رسمی آنی مشاور

پس از آنکه درخواست خود برای تنظیم اظهارنامه رسمی را به آنی مشاور اعلام نمودید و موضوع اظهارنامه مشخص شد یکی از کارشناسان متخصص و مجرب آنی مشاور درباره هدف و مقصود شما از ابلاغ اظهارنامه رسمی و مستندات و مدارک مرتبط با اظهارنامه رسمی با شما گفتگو می کند. اگر جمع بندی کارشناس عالی مشاور شما این بود که تنظیم اظهار نامه رسمی در مورد درخواست شما ضرورت دارد و موثر می باشد آنگاه آنی مشاور هزینه تنظیم اظهارنامه را به شما اعلام می نماید.
 

هزینه تنظیم اظهارنامه قضایی آنی مشاور

هزینه تنظیم اظهارنامه رسمی در آن مشاور بستگی به سادگی یا پیچیدگی موضوع اظهارنامه رسمی و تعداد مخاطبان اظهارنامه رسمی دارد.
هزینه تنظیم اظهارنامه رسمی در موارد معمول و متعارف در سال ۱۴۰۱ بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان می باشد.
البته تنظیم اظهارنامه های رسمی در موارد خاص و ویژه ممکن است هزینه متفاوتی داشته باشد.
 

طراحی و توسعه : ره وب