آنی مشاور

مشاوره با مشاوران با تجربه و خبره

مشاوره با برترین و خبره‌ترین مشاوران در سریع‌ترین زمان ممکن را به صورت حضوری، تلفنی و نوشتاری در آنی‌ مشاور تجربه خواهید کرد.

تنظیم اظهارنامه قضایی

با تکمیل این فرم در نهایت یک اظهارنامه رسمی نیمه آماده دریافت خواهید نمود.

درباره ی چه موضوعی می خواهید اظهارنامه بدهید؟

یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید :

اظهارنامه قضایی

هنگامی که مشکلات و اختلافات حقوقی بین افراد ایجاد می‌شود، پیش از پیگیری و مراجعه به مرجع قضائی می‌توان نامه و اعلامیه ای را با مضمون مشخص ، نوشته و به طرف مقابل به صورت رسمی ابلاغ کرد. به این نامه و اعلامیه رسمی به اصطلاح اظهارنامه قضائی یا اظهارنامه رسمی گفته می‌شود.

با توجه به این که این نامه از طریق سامانه قوه قضاییه و به صورت رسمی ابلاغ می شود حداقلش این است که علیه اظهارکننده ، یک سند رسمی به شمار می‌رود، بنابراین باید یک کارشناس حقوقی مجرب آن را به نگارش در آورد، زیرا اگر دقت کافی در متن نوشتاری آن لحاظ نشود، طرف مقابل می‌تواند از اظهارنامه ارسال شده به عنوان یک مدرک و سند رسمی بزر علیه شما در دادگاه استفاده کند و نوشته ها و مندرجات آن را علیه خود شما به کار گیرد.

خوش‌بختانه آنی مشاور در این زمینه نیز می‌تواند با اتکا بر دانش و تجربۀ مشاوران حقوقی‌ و وکلای دادگستری و کارشناسان حقوقی فعال بر روی "سامانه حقوقی آنی مشاور" این خدمت را به بهترین نحو و بالاترین کیفیت به شما ارائه کند تا بتوانید در همان گام نخست، قدمی مستحکم برای احقاق حق خود بردارید.

از اظهارنامه قضایی کجا استفاده می‌شود؟

گاهی اوقات ، اشخاص پیش از آن که دادخواست خود را ثبت کنند و به قول حقوقدانان قبل از آنکه اقامۀ دعوا کنند، قصد و نیت خود را از طریق ارسال اظهارنامه رسمی به آگاهی طرف دعوا می‌رسانند. در برخی موارد اظهارنامه ارسالی به طرف مقابل موثر واقع می‌شود و شخص مخاطب برای پرهیز از درگیر شدن با روند قضایی و اقامۀ دعوا در دادگاه ، وارد مذاکره می‌شود و سعی می‌کند بدون اقامۀ دعوا و صرف وقت و هزینه زیاد نسبت به درخواست طرف مقابل ، واکنش مناسبی از خود نشان دهد. لذا در برخی موارد می‌توان از این طریق بدون دوندگی و صرف هزینۀ بالا به نحو مناسبی موضوع را حل و فصل کرد که البته این مسئله به نوع اظهارنامه و متن آن بر می‌گردد.

ابلاغ اظهارنامه قضایی

به موجب قانون تنها در برخی موارد نوشتن اظهارنامه رسمی و ابلاغ آن الزامی است. به عنوان مثال، اگر موجر برای تحویل محل اجاره ، خودداری کند، مستاجر باید از طریق ارسال اظهارنامه قضایی از موجر ، تحویل مورد اجاره را درخواست کند. هم‌چنین دریافت بدهی مالکان مجتمع‌ها و آپارتمان‌ها، اثبات تاخیر در پرداخت اجاره توسط مستاجر و غیره از موارد دیگری است که ارسال اظهارنامه رسمی در آن پیش‌بینی گردیده و اثبات این ادعا به ابلاغ اظهارنامه منوط شده است. شایان ذکر است که در بسیاری از موارد نوشتن اظهارنامه اجباری نیست، ولی می‌تواند یک امتیاز برای اظهارکننده به شمار رود.

تنظیم دقیق اظهارنامه قضایی

همان طور که گفته شد، با توجه به این که اظهارنامه یک سند رسمی محسوب می‌شود، باید در تنظیم اظهارنامه رسمی دقت فراوانی کرد، چون هرگونه خطا و اشتباه در مفاد آن می‌تواند ورق را به نفع طرف دوم برگرداند. لذا باید دقت شود که در اظهارنامه هیچ گونه توهین، افترا، تهدید و غیره درج نشود، زیرا طرف دوم می‌تواند به استناد آن نه تنها مورد اختلاف را به نفع خود برگرداند، بلکه ممکن است این توانایی را پیدا کند که از شما شکایت کند. پس باید دقت شود که علاوه بر بیان کامل و دقیق موضوع و اشاره به مفاد قانونی موجود، از نظر حقوقی عواقبی برای شما ایجاد نکند، زیرا تنظیم اظهارنامه فراتر از نوشتن یک نامۀ ساده برای خواهان و خوانده خواهد بود.

به اظهارنامه پاسخ بدهیم یا خیر؟!

باید بدانید که در قانون ، هیچ گونه الزامی جهت پاسخ‌گویی به اظهارنامه رسمی برای طرف دوم وجود ندارد. ولی با توجه به موضوع و شرایط باید تصمیمی درست اتخاذ کرد که این امر از عهدۀ مشاوران حقوقی متخصص و کارشناسان حقوقی ماهر بر می‌آید. هم در زمان نگارش اظهارنامه رسمی و ثبت آن و هم در زمانی که اظهارنامه‌ای به شما ابلاغ شد، مشورت با وکلای دادگستری و کارشناسان فعال بر روی سامانه حقوقی آنی مشاور می‌تواند ورق را به سمت شما برگرداند و شما را در آن موضوع پیروز گرداند.

خطرات ابلاغ اظهارنامه قضایی اشتباه

در بالا نکاتی را در مورد رعایت برخی نکات هنگام نوشتن اظهارنامه برای شما شرح دادیم. حال در این جا این نکته را یادآور می‌شویم که در برخی موارد تنظیم و ارسال اظهارنامه اجباری نیست، اما این مسئله می‌تواند در آینده یک امتیاز برای شما ایجاد کند و از آسیب‌های جبران‌ناپذیری که ممکن است بعداً ایجاد شود، جلوگیری کند. البته لازم به ذکر است، در مواردی که قانون تنظیم و ارسال اظهارنامه رسمی را اختیاری دانسته است، این موضوع حقی را برای اظهارکننده ایجاد نمی‌کند، ولی ممکن است از آن سو با عدم رعایت نکات مهم و حیاتی دلیلی بر علیه اظهارکننده ایجاد شود.

اظهارنامه رسمی=اقرارنامه رسمی

ما بارها به این نکته اشاره کردیم که در زمان نوشتن اظهارنامه قضایی باید از افراد متخصص استفاده کرد، زیرا در غیر این صورت ممکن است همان برگه ، سند محکمی بر علیه شما شناخته شود، زیرا اظهارنامۀ رسمی پیش از آن که سندی بر علیه طرف مقابل باشد، یک اقرارنامه رسمی علیه خودتان خواهد بود که قابل استناد است. لذا باید سعی شود در اظهارنامۀ رسمی جملات گویا و کوتاه باشند و از پرداختن به موارد و نکات غیرضروری پرهیز شود، زیرا از نظر حقوقی بیشتر شما را در معرض خطر قرار خواهد داد.

هزینۀ ابلاغ اظهارنامه

در قانون برای این امر با توجه به مواردی هم‌چون نوع اظهارنامه، تعداد صفحات پیوستی، تعداد اظهارکننده و تعداد مخاطبان اظهارنامه و غیره ارقام متفاوتی ارائه می‌شود، ولی نگران نباشید چون ابلاغ اظهارنامه قضایی هزینۀ زیادی را برای شما در بر نخواهد داشت. لذا توصیه می‌کنیم شما تمرکز خود را بر روی نوع نگارش اظهارنامه رسمی قرار دهید تا بتوانید با توجه به درخواست خود بهترین بازدهی را از این کار داشته باشید. یادآور می‌شویم که سامانه حقوقی آنی مشاور همیشه و در همه حال در مسیر کسب وکارتان ، همراه شما خواهد بود.

هزینۀ تنظیم اظهارنامه قضایی

مسلماً انجام هر کار حقوقی مستلزم پرداخت هزینه برای آن کار است، اما آنی مشاور تمام تلاش خود را معطوف به جلب رضایت مشتریان و کاربران گرانقدر سامانه حقوقی آنی مشاور کرده است تا مشتری بتواند با حداقل هزینه بهترین و بالاترین کیفیت را از خدمات آنی مشاور دریافت کند. با توجه به این که باید در زمان نوشتن و ثبت اظهارنامه رسمی نکات زیادی را مورد توجه قرار دهیم، لذا بهترین راه‌کار برای پیش‌گیری از هدر رفت زمان و ایجاد خسارت‌های احتمالی آن است که این کار را به متخصصان این امر واگذار کنید، زیرا در صورتی که اظهارنامه رسمی دقیق تنظیم نشود، قابل اثبات نخواهد بود و حتی ممکن است این اظهارنامه قضایی به سندی بر علیه شما تبدیل شود.

تنظیم اظهارنامه رسمی آنی مشاور

اگر برای تنظیم اظهارنامه رسمی بر روی سامانه حقوقی آنی مشاور از سرویس آنلاین تنظیم اظهارنامه رسمی استفاده کنید به کمک هوش مصنوعی و با استفاده از فناوری ، به صورت هوشمند و آنلاین با هزینه بسیار کم به یک متن اولیه و آماده از اظهارنامه رسمی دست پیدا خواهید کرد.
اگر نخواهید از سرویس تنظیم آنلاین اظهارنامه رسمی بر روی سامانه آنی مشاور استفاده کنید می توانید در بخش "خدمات آنی مشاور" فرم درخواست تنظیم اظهارنامه رسمی را پر کنید.
پس از آنکه درخواست خود برای تنظیم اظهارنامه رسمی را در سامانه آنی مشاور ثبت نمودید و موضوع اظهارنامه مشخص شد یکی از کارشناسان متخصص و مجرب آنی مشاور درباره هدف و مقصود شما از ابلاغ اظهارنامه رسمی و مستندات و مدارک مرتبط با اظهارنامه رسمی با شما گفتگو می کند. اگر جمع بندی کارشناس آنی مشاور این بود که تنظیم اظهار نامه رسمی در مورد درخواست شما ضرورت دارد و موثر می باشد آنگاه آنی مشاور هزینه تنظیم اظهارنامه را به شما اعلام می نماید.
 

هزینه تنظیم اظهارنامه قضایی آنی مشاور

هزینه سرویس هوشمند "تنظیم آنلاین اظهارنامه رسمی" بر روی سامانه آنی مشاور در سال 1402 برابر با 40 هزار تومان است.
هزینه تنظیم اظهارنامه رسمی بوسیله وکلای دادگستری و کارشناسان حقوقی فعال بر روی سامانه حقوقی آنی مشاور بستگی به سادگی یا پیچیدگی موضوع اظهارنامه رسمی و تعداد مخاطبان اظهارنامه رسمی دارد.
هزینه تنظیم اظهارنامه رسمی در موارد معمول و متعارف در سال 1402 بین 550 تا 900 هزار تومان می باشد.
البته تنظیم اظهارنامه های رسمی در موارد خاص و ویژه ممکن است هزینه متفاوتی داشته باشد.


 

طراحی و توسعه : ره وب