آنی مشاور

مشاوره با مشاوران با تجربه و خبره

مشاوره با برترین و خبره‌ترین مشاوران در سریع‌ترین زمان ممکن را به صورت حضوری، تلفنی و نوشتاری در آنی‌مشاور تجربه خواهید کرد.

پیامدهای مرگبار سهام و سهامدار صوری

۲۰:۵۲ - ۲۰ آبان ۱۴۰۰

  • 0
  • 0
  • 1489

۲۰

آبان

واقعی نبودن هویت و مالکیت سهام های صوری و سهامداران صوری در شرکت ها می تواند از موجبات ابطال عملیات و معاملات شرکتهای سهامی به شمار روند.

واقعی نبودن هویت و مالکیت سهام های صوری و سهامداران صوری در شرکت ها می تواند از موجبات ابطال عملیات و معاملات شرکتهای سهامی به شمار روند.

شخصی که واقعا سهامدار نیست نمی تواند در مجمع عمومی عادی سالیانه یا فوق العاده صاحبان سهام شرکت حضور پیدا کند زیرا حضور در مجامع عمومی صاحبان سهام فقط حق صاحبان واقعی سهام است.

همچنین حق اعمال رای و اتخاذ تصمیم در مجامع عمومی صاحبان سهام نیز از جمله حقوق ناشی از داشتن سهام است بنابراین بدیهی است که اشخاص فاقد مالکیت بر سهام یا فاقد وکالت از مالک سهام ، همانگونه که حق حضور در جلسه مجمع عمومی صاحبان سهام را ندارند حق اعمال رای و استفاده از حقوق ناشی از سهام را نیز ندارند.

هر مجمعی که در شکل گیری آن و در اتخاذ تصمیمات آن ، رد پای سهامدار صوری وجود داشته باشد در معرض خطر ابطال تصمیمات مجمع قرار می گیرد.

توصیه ما برای صاحبان سهام شرکت ها و مدیران شرکت های سهامی بهرهمندی از آگاهی و تجربه یک مشاور متخصص در امور شرکت ها می باشد.

برای برقراری ارتباط آنلاین با مشاوران حقوقی سراسر کشور کافیست اپلیکیشن مشاوره حقوقی آنی مشاور را دانلود و نصب کنید.

جهت برقراری ارتباط با مشاوران ،کارشناسان و وکلای متخصص «آنی مشاور» و یا در صورت نیاز به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی در خصوص قوانین و مقررات مربوط به این موضوع می توانید درخواست خود را برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی را از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن آنی مشاور یا تماس با شماره های :

 ۰۲۱۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۰۲۱۸۸۳۲۳۲۷۹ و ۰۹۱۲۳۸۳۶۶۲۱ مطرح فرمایید.

دانستنی های مرتبط

نظرات (0)

فرم نظر

طراحی و توسعه : ره وب