آنی مشاور

مشاوره با مشاوران با تجربه و خبره

مشاوره با برترین و خبره‌ترین مشاوران در سریع‌ترین زمان ممکن را به صورت حضوری، تلفنی و نوشتاری در آنی‌مشاور تجربه خواهید کرد.

مشاوره حقوقی خانواده

۱۶:۱۳ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰

  • 0
  • 0
  • 2172

۰۶

آبان

ارائه اطلاعاتی در خصوص پرداخت نفقه ، آثار ترک نفقه ، میزان نفقه احتمالی ، نحوه مطالبه مهریه، تعیین تکلیف حضانت فرزندان، میزان اجرت المثل و

تاثیر مشاوره در مسائل حقوقی زندگی

بهره مندی از یک مشاوره حقوقی خانواده و استفاده از راهکارهای ارائه شده توسط مشاوران متخصص در امور خانوادگی تاثیر بسیار مثبتی بر روابط خانوادگی داشته و در اغلب موارد از بروز اختلافات و حتی دعاوی خانوادگی و طلاق جلوگیری می نماید .

 

مشاوره قبل از ازدواج

نیاز به یک مشاور حقوقی در مرحله قبل از ازدواج و در دوران نامزدی بسیار اهمیت دارد زیرا در این مرحله است که طرفین شرایط خود را برای انعقاد ازدواج با هم در میان می‌گذارند و با شناخت خصوصیات و اهداف یکدیگر در واقع پایه های ازدواج خود را بنا می کنند.
 

مشاوره دوران نامزدی

دوران نامزدی که در قانون و عرف تعریف متفاوتی دارد از زمان خواستگاری تا زمان انعقاد ازدواج را شامل می‌شود در این دوران حقوق و تکالیفی برای طرفین به وجود می آید که انجام یا عدم انجام آن ها آثار متفاوتی بر روابط طرفین خواهد داشت .
 
آگاهی از این موارد و قوانین حاکم بر موضوع به کمک یک مشاوره حقوقی خانواده محقق می گردد.  بدین طریق از اختلافات و دعاوی احتمالی آینده تا حد زیادی جلوگیری می شود.
 

مشاوره پس از ازدواج

 در زمان انعقاد عقد ازدواج طرفین می توانند با توافق خود تعهداتی را وارد مفاد قرارداد نمایند. و با ذکر این شروط در سند رسمی ازدواج و با امضای آن به آنها رسمیت بخشند.
 
در واقع به شروط مذکور از این طریق می توان قابلیت لازم الاجرایی داد و اعتبار آنها را تضمین نمود .
 
به عنوان مثال ضمن عقد نکاح زن میتواند حق سفر٫ حق اشتغال٫ حق انتخاب مسکن٫ حتی حق طلاق را برای خود در نظر بگیرد و با امضای شوهر از کلیه این حقوق برخوردار گردد.
 
شروط مذکور باید موافق قوانین امری باشد در غیر اینصورت اعتباری نخواهند داشت تشخیص این امر و همچنین شناسایی سایر حقوق با بهره مندی از یک مشاوره حقوقی خانواده محقق می گردد.
 
 

مشاوره حقوقی بعد از ازدواج چگونه است؟

مطابق ماده ۱۱۰۲ قانون مدنی به مجرد عقد نکاح رابطه زوجیت به وجود آمده و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار می شود. این حقوق و تکالیف یعنی: نفقه، مهریه، ریاست مرد بر خانواده، حسن معاشرت، معاضدت در تشدید و تحکیم مبانی خانواده، سکونت مشترک، تمکین زوجه از مهم ترین آثار نکاح می باشند.

اغلب اختلافات میان زوجین در خصوص نحوه عمل کردن یا عمل نکردن به این تکالیف به وجود می آید و دلیل عمده این اختلافات عدم آگاهی زوجین از تکالیف قانونی خود می باشد .
 
یک مشاور حرفه ای خانواده با تکیه بر تجربه و تخصصی که در خصوص امور حقوقی خانوادگی دارد با ارائه راهکارهای منطقی و قانونی از تبدیل مشکلات ساده خانوادگی به یک معضل بزرگ جلوگیری می نماید.
 
گاهی  بهرهمندی از یک مشاوره در زمینه خانواده حتی جلوی از هم پاشیدن خانواده را گرفته و روابط را بیشتر از قبل تحکیم می بخشد.
 
پیشنهاد می شود طرفین در روابط خانوادگیشان حتما از راهنمایی های یک مشاوره خانواده بهره‌مند گردند و از این طریق از بروز اختلافات و دعاوی احتمالی در آینده پیشگیری نمایند.
 

از یک مشاور مسائل حقوقی خانواده چه بخواهیم؟

شناسایی کلیه حقوق قانونی زوجین و آگاهی دادن به آنها.
ارائه اطلاعاتی در خصوص پرداخت نفقه ، آثار ترک نفقه ، میزان نفقه احتمالی ،
 
نحوه مطالبه مهریه، تعیین تکلیف حضانت فرزندان، میزان اجرت المثل و ...
 
در صورتی که مشکلات و اختلافات زوجین تا حدی باشد که حتی با چندین بار مشاوره و اعمال راه حل های قانونی و منطقی نتوانند به توافق برسند و تصمیم به اقدام قانونی و طرح دعوا در دادگاه بگیرند در این خصوص علاوه بر کمک گرفتن از یک مشاور مجرب حوزه حقوق خانواده لازم است که از تخصص و تجربه یک وکیل خانواده استفاده کنند و ازین پس با طرح دعوا سرنوشت خود را تسلیم حکم دادگاه خانواده نمایند.
 
آنی مشاور در جهت بهبود روابط خانوادگی و برقراری آرامش و نظم در جامعه با ارائه خدمات مشاوره آنلاین خانواده (تلفنی و چت) و نیز مشاوره حضوری خانواده، آماده ارائه خدمات حقوقی خود می باشد .
 
جهت برقراری ارتباط با مشاوران متخصص سراسر کشور اپلیکیشن مشاوره های کسب و کار آنی مشاور را نصب کنید.
 
جهت برقراری ارتباط با مشاوران ،کارشناسان و وکلای متخصص «آنی مشاور» و یا در صورت نیاز به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی در خصوص قوانین و مقررات مربوط به این موضوع می توانید درخواست خود را برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی را از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن آنی مشاور یا تماس با شماره های :
 

 

02188326049 و 09195663606 مطرح فرمایید.

دانستنی های مرتبط

نظرات (0)

فرم نظر

طراحی و توسعه : ره وب

مشاوره در واتساپ : 09195663606