آنی مشاور

مشاوره با مشاوران با تجربه و خبره

مشاوره با برترین و خبره‌ترین مشاوران در سریع‌ترین زمان ممکن را به صورت حضوری، تلفنی و نوشتاری در آنی‌مشاور تجربه خواهید کرد.

هزینه های قابل قبول مالیاتی

۰۲:۴۹ - ۱۷ آبان ۱۴۰۰

  • 0
  • 0
  • 2275

۱۷

آبان

قانون مالیاتهای مستقیم ایران، انواع هزینه هایی را که ماموران مالیاتی می توانند به هنگام رسیدگی به حسابها، اسناد و در نهایت به هنگام تشخیص مالیات آن هزینه ها را به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی بپذیرند پیش بینی کرده است

هزینه های قابل قبول مالیاتی

قانون مالیاتهای مستقیم ایران، انواع هزینه هایی را که ماموران مالیاتی می توانند به هنگام رسیدگی به حسابها، اسناد و در نهایت به هنگام تشخیص مالیات، آن هزینه ها را به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی بپذیرند پیش بینی کرده است.
 
این هزینه ها مشتمل بر 29 سرفصل کلی است و اگر هزینه های مودی مالیاتی در قالب یکی از این 29 مورد نباشد اداره امور مالیاتی آن هزینه را قابل قبول نخواهد دانست و رد هزینه خواهد نمود و مبلغ اینگونه هزینه ها جزء درآمد مودی مالیاتی، به شمار نخواهد رفت و نسبت به آن مالیات تعلق خواهد گرفت.
 
 
برای اینکه هزینه های شما به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی شناخته شود به نکات زیر توجه بفرمائید:
1- هزینه هایی که جزء فهرست 29 موردی هزینه‌های قابل قبول یادشده در ماده 148 قانون مالیات های مستقیم باشد.
 
2- هزینه های یادشده باید در حد متعارف، باشد. بنابراین حتی اگر هزینه های شما جزء هزینه های قابل قبول باشد ولی نامتعارف و بیشتر از حد معمول باشد فقط نسبت به آن مقداری، قابل قبول خواهد بود که اداره امور مالیاتی آن را در حد متعارف و برابر با حد نصاب های قانونی و عرفی بداند.
 
3- هزینه های شما باید منحصرا در راستای کسب درآمد برای شرکت و برای کسب و کارتان باشد. بنابراین اگر هزینه هایی بکنید که به کسب درآمد و سودآوری شرکت و کسب و کارتان مربوط نباشد و باعث کمک به ایجاد درآمد و کسب سود برای شما نشود اداره امور مالیاتی، آن هزینه را بعنوان هزینه قابل قبول مالیاتی از شما نخواهد پذیرفت.
 
 

مشاوره در حوزه مالیات

آنی مشاور، مشاوران خبره و حرفه ای در زمینه مالیات دارد که می توانند با دریافت مشاوره مالیاتی و با راه کار های مناسب باعث حفظ حقوق مالیاتی شما و جلوگیری از اشتباهات و تشخیص های مالیاتی نادرست در مورد شما شوند. 
 
 
با نصب اپلیکیشن آنی مشاور از مشاوران مالیاتی، مشاوره حقوقی در این زمینه دریافت کنید.
 
جهت برقراری ارتباط با مشاوران ،کارشناسان و وکلای متخصص «آنی مشاور» و یا در صورت نیاز به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی در خصوص قوانین و مقررات مربوط به این موضوع می توانید درخواست خود را برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی را از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن آنی مشاور یا تماس با شماره های :
 
02188326049 و 09195663606 مطرح فرمایید.

دانستنی های مرتبط

نظرات (0)

فرم نظر

طراحی و توسعه : ره وب