× خانه وبلاگ پرسش و پاسخ ثبت نام ورود خروج از حساب

مشاور حقوقی طلاق چه کمکی به ما می کند؟

مشاور حقوقی طلاق علاوه بر ارائه راهکارهای قانونی به زوجین برای درخواست طلاق، اطلاعات مربوط به چگونگی تنظیم دادخواست طلاق ،شرایط طلاق ،احکام مربوط به حضانت، نفقه، مهریه و سایر موضوعات خانوادگی را در اختیار زوجین قرار می دهد.

 همچنین اهمیت مشاوره حقوقی طلاق در مرحله ای احساس می‌شود که زندگی مشترک برای یکی از زوجین یا هر دو غیر قابل تحمل می شود. عواملی مثل بد رفتاری زوجین ، اعتیاد به مواد مخدر، زندانی شدن و دوری از منزل به مدت طولانی و ... شرایط لازم برای طلاق را فراهم می نمایند .

اصولا حق طلاق با مرد است به عبارتی مرد هر وقت بخواهد می تواند زن خود را طلاق دهد البته این امر دارای تشریفات خاص قانونی می باشد.

برای استفاده از حق طلاق، زوج باید از دادگاه خانواده ، گواهی عدم امکان سازش بگیرد و گرفتن این گواهی مستلزم ارجاع امر به داوری است.

مشاورطلاق که در خصوص قوانین طلاق و مشاوره حقوقی خانواده و اصول و قواعد طلاق آگاهی و تجربه لازم را دارد زوج و زوجه را در این مسیر راهنمایی کرده

و آنها را از حقوق و تکالیفی که در مقابل هم دارند آگاه می نماید و از این طریق جلوی اغلب اختلافات و دعاوی خانوادگی گرفته می شود.

کمک گرفتن از یک مشاور یا وکیل طلاق بعد از قطعیت تصمیم زوج برای طلاق دادن زوجه تا حد زیادی روند کار را تسریع می بخشد.

 از جمله مواردی که لازم است زوجین در خصوص طلاق و احکام و آثار آن بدانند عبارتند از :

۱. طلاق باید با تشریفات خاصی جاری گردد صیغه طلاق درحضور لااقل دو مرد عادل خوانده می شود .

۲. طلاق باید منجز بوده و طلاق معلق باطل است .

۳. طلاق زن در مدت عادت زنانگی و یا در حال نفاس صحیح نیست مگر زن حامله باشد یا شوهر غایب باشد یا طلاق قبل از نزدیکی با زن صورت بگیرد.

 ۴. طلاق باید در طهرغیرمواقعه باشد مگر زن یائسه یا حامله باشد.

۳. انواع طلاق

انواع طلاق در قانون مدنی طلاق بائن و طلاق رجعی می باشد که هر یک احکام و آثار ویژه ای دارند . آگاهی زوجین از این امر اهمیت ویژه‌ای دارد و توصیه می شود زوجین قبل از اقدام به طلاق با کمک یک مشاور طلاق در امور مربوط به طلاق کلیه حقوق خود را تضمین نمایند.

۱. طلاق بائن

در طلاق بائن برای شوهر حق رجوع وجود ندارد و عبارتند از :

طلاق پیش از نزدیکی ، طلاق یائسه ، طلاق خلع و مبارات تا زمانی که زن به عوض رجوع نکرده باشد و سومین طلاق که بعد از سه وصلت متوالی به وجود آمده است.

۲.طلاق رجعی

در طلاق رجعی برای شوهر در مدت عده حق رجوع وجود دارد و اسقاط حق رجوع از شوهر باطل است .

عده چیست؟

عده عبارتست از : مدتی که تا انقضای آن زنی که عقد نکاحش منحل شده نمی تواند شوهر دیگری اختیار کند.

ممکن است در عقد نکاح ، وکالت در طلاق به زوجه داده شود این امر به این معنی نیست که زوج دیگر چنین حقی ندارد در این فرض حق طلاق هم با زوج است هم با زوجه.

همچنین شرط سلب حق طلاق از زوجه نامشروع و باطل است ولی مبطل نکاح نیست .

طلاق هم حق و هم حکم محسوب می‌شود لذا قابل اسقاط نمی باشد.

تذکر نکات فوق به زوجین وظیفه مشاور حقوقی طلاق بوده و طلاق با رعایت شرایط فوق قانونی و شرعی به حساب می آید.

از جمله مهمترین اقدامات مشاور حقوقی طلاق :

 آگاه نمودن زوجین از شرایط حضانت فرزندان ، پرداخت نفقه و مهریه می باشد که تعیین تکلیف در این موارد ارتباط مستقیم با تصمیم به طلاق خواهد داشت.

به تمامی زوجین توصیه می شود قبل از هر اقدامی در مورد طلاق با یک مشاور حقوقی طلاق مشورت نمایند و بعد از اطمینان از خواسته خود و آگاهی از حقوق و تکالیف قانونی یکدیگر تصمیم خود را عملی نمایند . و برای ارائه دادخواست طلاق یا دادخواست مطالبه مهریه یا نفقه و... حتما وکیل بگیرند، مسلما پرونده مزبور با کمک وکیل طلاق به نتیجه بهتری خواهد رسید.

آنی مشاور در جهت بهبود روابط خانوادگی و کاهش دعاوی زوجین در مراجع قضایی با حضور مشاوران حقوقی متخصص در امور خانوادگی و طلاق ، آماده ارائه خدمات مشاوره آنلاین طلاق ، (تلفنی و چت) همچنین مشاوره حضوری طلاق ، با  رزرو آنلاین می باشد.

جهت برقراری ارتباط با مشاوران متخصص سراسر کشور اپلیکیشن مشاوره آنلاین آنی مشاور را دانلود و نصب کنید.

 

ارتباط با وکیل متخصص در حوزه مشاوره حقوقی خانواده