× خانه ورود به پنل کاربری ثبت نام کاربران ثبت نام مشاوران انتخاب مشاور وبلاگ اخبار قوانین آنی مشاور تماس با ما درباره ما

مشاوره چک و اسناد تجاری

مشاوره چک و اسناد تجاری

مشاوره چک و اسناد تجاری در مواقعی که اختلاف یا دعوایی در رابطه با چک و سایر اسناد تجاری پیش می آید اهمیت ویژه ای می یابد که در اغلب موارد از بروز دعاوی و ورود ضرر و زیان های بزرگ مالی جلوگیری می کند.

به طور کلی در حقوق تجارت ، به اسنادی همانند چک، سفته، برات، حواله، فیض انبار، بارنامه، ورقه سهم، اوراق مشارکت و.. اسناد تجاری گفته می شود.

هر چند که معمولا از اسناد تجاری در روابط و معاملات بین بازرگانان و تجار استفاده می شود ولی این بدان معنا نیست که دیگر اقشار مردم از اسناد تجاری نمی توانند استفاده کنند.

استفاده از اسناد تجاری، اعم از آنکه بوسیله بازرگانان یا غیربازرگانان باشد دارای مزایای خاصی هستند و البته الزامات و بایسته های خاص خود را نیز دارند.

اگر نکات و و الزامات مربوط به چگونگی استفاده از اسناد تجاری، از جمله چک و سفته رعایت نشود ممکن است این اسناد ویژگی و اعتبار تجاری خود را از دست بدهند.

برای آنکه در هنگام صدور یا دریافت یا انتقال اسناد تجاری از جمله چک و سفته به اشکالاتی که باعث سلب ارزش و اعتبار اینگونه اسناد می شود برخورد نکنید توصیه می کنیم با کارشناسان آنلاین در زمینه مشاوره چک و سفته و اسناد تجاری، مشورت نمایید..

 یقیناً‌ راهکارهایی وجود دارد که شما بتوانید با کم‌ترین ریسک، معاملات خود را از طریق اسناد تجاری از جمله چک و سفته انجام دهید به شرط این که در این مسیر راهنمای درستی هم داشته باشید.

لزوم توجه به مقررات قانون جدید صدور چک :

یک تاجر یا معامله گر حرفه‌ای همیشه باید حساسیت ها و جزئیات و شرایط کاری خود را بسنجد و همه قوانین و رویدادهای جدید مربوط به فعالیت و کسب‌وکار خود را در نظر داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین این موارد قانون جدید صدور چک است. صدور و یا دریافت چک، بدون آگاهی از جدیدترین مقررات مربوط به آن می‌تواند بدترین پیامدها را برای فعالیت ها و کسب و کارها داشته باشد پس اگر یک تاجر هستید یا در یک معامله قصد صدور چک، دریافت چک یا انتقال چک را دارید بهتر است در این زمینه با قانون جدید صدور چک آشنا باشید.

آنی مشاور در این زمینه یک مرجع مهم برای ارائه مشاوره و راهنمایی درست به تمام تاجران و فعالان اقتصادی و معامله گران است.

از جمله نکات جدیدی که در قانون جدید صدور چک به آن پرداخته شده و برای بازرگانان و فعالان اقتصادی، قابل توجه است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- دارنده چک می‌تواند با در دست داشتن گواهینامه عدم پرداخت، بدون نیاز به طرح دعوی، به اجرای احکام دادگاه مراجعه و درخواست صدور اجرائیه برای وصول وجه چک کند.

2- مسدود شدن همه حساب‌های بانکی شخصی که چک او برگشت خورده است.

3- ثبت فوری گواهی عدم پرداخت چک در سامانه بانکی کشور.

4- پیش بینی امکان استفاده از چک الکترونیکی و ...

علاقه‌مندان برای دریافت آگاهی بیشتر می‌توانند با مشاور چک و اسناد تجاری در اپلیکیشن « آنی مشاور » مشورت کنند.

اپلیکیشن "آنی مشاور" را نصب کنید و آسان و سریع مشاوره بگیرید: