× خانه ورود به پنل کاربری ثبت نام کاربران ثبت نام مشاوران انتخاب مشاور وبلاگ اخبار قوانین آنی مشاور تماس با ما درباره ما

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی طلاق

۱. اهمیت مشاوره حقوقی طلاق در مرحله ای احساس می‌شود که زندگی مشترک برای یکی از زوجین یا هر دو غیر قابل تحمل می شود .

عواملی مثل بد رفتاری زوجین ، اعتیاد به مواد مخدر، زندانی شدن و دوری از منزل به مدت طولانی و ... شرایط طلاق را فراهم می نمایند .

اصولا حق طلاق با مرد است به عبارتی مرد هر وقت بخواهد می تواند زن خود را طلاق دهد البته این امر دارای تشریفات خاص قانونی می باشد.

برای استفاده از این حق زوج باید از دادگاه عمومی گواهی عدم امکان سازش بگیرد و گرفتن این گواهی مستلزم ارجاع امر به داوری است.

مشاور حقوقی طلاق که در خصوص قوانین حاکم و اصول و قواعد طلاق آگاهی و تجربه لازم را دارد زوج و زوجه را در این مسیر راهنمایی کرده

و آنها را از حقوق و تکالیفی که در مقابل هم دارند آگاه می نماید و از این طریق جلوی اغلب مشکلات و اختلافات خانوادگی گرفته می شود.

کمک گرفتن از یک مشاوره حقوقی طلاق بعد از قطعیت تصمیم زوج برای طلاق دادن زوجه تا حد زیادی روند کار را تسریع می بخشد.

۲. از جمله مواردی که لازم است زوجین در خصوص طلاق و احکام و آثار آن بدانند عبارتند از :

۱. طلاق باید با تشریفات خاصی جاری گردد یعنی صیغه طلاق و در حضور لااقل دو مرد عادل .

۲. طلاق باید منجز بوده و طلاق معلق باطل است .

۳. طلاق زن در مدت عادت زنانگی و یا در حال نفاس صحیح نیست مگر زن حامله باشد یا شوهر غایب باشد یا طلاق قبل از نزدیکی با زن صورت بگیرد.

 ۴. طلاق باید در طهر غیر مواقعه باشد مگر زن یائسه یا حامله باشد.

۳. انواع طلاق

انواع طلاق در قانون مدنی طلاق بائن و طلاق رجعی می باشد که هر یک احکام و آثار ویژه ای دارند . آگاهی ذوجین از این امر اهمیت ویژه‌ای دارد و توصیه می شود ذوجین قبل از طلاق با کمک یک مشاور حقوقی متخصص در امور مربوط به طلاق کلیه حقوق خود را تضمین نمایند.

۱. طلاق بائن در طلاق بائن برای شوهر حق رجوع وجود ندارد و عبارتند از :

طلاق پیش از نزدیکی ، طلاق یائسه ، طلاق خلع و مبارات تا زمانی که زن به عوض رجوع نکرده باشد و سومین طلاق که بعد از سه وصلت متوالی به وجود آمده است.

۲.طلاق رجعی در طلاق رجعی برای شوهر در مدت عده حق رجوع وجود دارد و اسقاط حق رجوع از شوهر باطل است .

عده عبارتست از : مدتی که تا انقضای آن زنی که عقد نکاحش منحل شده نمی تواند شوهر دیگری اختیار کند.

ممکن است در عقد نکاح ، وکالت در طلاق به زوجه داده شود این امر به این معنی نیست که زوج دیگر چنین حقی ندارد در این فرض حق طلاق هم با زوج است هم با زوجه.

همچنین شرط سلب حق طلاق از ذوجه نامشروع و باطل است ولی مبطل نکاح نیست .

طلاق هم حق و هم حکم محسوب می‌شود لذا قابل اسقاط نمی باشد.

تذکر نکات فوق به زوجین وظیفه مشاور حقوقی طلاق بوده و طلاق با رعایت شرایط فوق قانونی و شرعی به حساب می آید.

۴. از جمله مهمترین اقدامات مشاور حقوقی طلاق :

 آگاه نمودن ذوجین از شرایط حضانت فرزندان ، پرداخت نفقه و مهریه می باشد که تعیین تکلیف در این موارد ارتباط مستقیم با تصمیم به طلاق خواهد داشت.

به تمامی ذوجین توصیه می شود قبل از هر اقدامی در مورد امر طلاق با یک مشاوره حقوقی طلاق مشورت نمایند و بعد از اطمینان از خواسته خود و آگاهی از حقوق و تکالیف قانونی یکدیگر تصمیم خود را عملی نمایند .

آنی مشاور در جهت بهبود روابط خانوادگی و جلوگیری از، از هم پاشیدن نهاد مقدس خانواده با حضور مشاوران حقوقی متخصص در امور خانوادگی و طلاق ، آماده ارائه خدمات مشاوره آنلاین طلاق ، (تلفنی و چت) همچنین مشاوره حضوری طلاق ، با  رزرو آنلاین می باشد .

اپلیکیشن "آنی مشاور" را نصب کنید و آسان و سریع مشاوره بگیرید: