× خانه ورود به پنل کاربری ثبت نام کاربران ثبت نام مشاوران انتخاب مشاور وبلاگ اخبار قوانین آنی مشاور تماس با ما درباره ما

مشاوره حقوقی صنفی

 مشاوره حقوقی صنفی

مشاوره حقوقی صنفی در خصوص ایجاد اختلاف بین اصناف و افراد صنفی که راجع به امور صنفی تولید می گردد و همچنین در مورد مسائل مربوط به تأسیس یک واحد صنفی ، خدمات مشاوره ای ارائه می نماید.

مشاورصنفی با توجه به تجربه و تخصص در امور صنفی و تسلط به قوانین مربوط به آن ، راهکارها و روشهای پیشگیری از اختلافات صنفی و راه حل آنها را ارائه می نماید.

افراد صنفی موظفند قبل از تأسیس هر نوع واحد صنفی یا اشتغال به کسب و حرفه ای ، مراحل قانونی خاصی را طی نمایند .

 در این راه با توجه به نیاز افراد به آگاهی از قوانین و اصول و قواعد کار ، برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود، باید از یک مشاوره تخصصی صنفی بهرمند گردند. 

اهمیت مشاوره حقوقی صنفی :

افراد صنفی در یک مشاوره حقوقی صنفی ، می توانند با آگاهی یافتن از تکالیف قانونی خود ، از بروز مشکلات و اختلافات بعدی تا حد زیادی پیشگیری نمایند .

برای مثال : از زمان پرداخت عوارض کسب و پیشه و مالیات و حق عضویت در اتحادیه آگاه شده و در سایه این آگاهی به تکالیف قانونی خود به موقع و درست عمل می نماید تا در آینده مجبور به پرداخت جریمه های صنفی و تحمل هزینه‌های اضافی نگردد .

همچنین افراد صنفی مکلف اند قوانین و مقررات جاری کشور از جمله قوانین صنفی ، انتظامی ، بهداشتی ، ایمنی ، حفاظت فنی ، دستورالعمل های مربوط به نرخ گذاری کالا و خدمات و ... را رعایت و اجرا کنند .

در این راه اهمیت بهره گیری از راهنمایی های یک مشاور حقوقی متخصص در امور صنفی ، به روشنی قابل فهم است .

تسلط قانونی ، تجربه و توانمندی مشاور ، مسلما آثار مثبتی بر روابط افراد صنفی خواهد داشت.

وظیفه دیگر مشاور صنفی آگاه نمودن افراد صنفی از تخلفات و جریمه‌های صنفی  می باشد .

همچنین باید عواقب گران‌فروشی و کم‌فروشی و سایر تخلفات را تذکر داده و از این طریق از ورود ضرر های مالی جلوگیری نماید.

به طور کلی مشاور حقوقی باید افراد صنفی را از وجود قوانین مربوط آگاه نموده و راه های عمل به قانون را به آنها آموزش دهد.

توصیه نهایی ما برای افراد صنفی این است که در صورت وجود هرگونه ابهام و سوال فنی و تخصصی صنفی ، آسان ترین و سریع ترین راه را برای حل مشکلات و مسائل صنفی خود انتخاب نمایند.

 آنی مشاور با حضور گروهی از مشاوران و وکلای متخصص در امور صنفی  ، خدمات حقوقی آنلاین صنفی به دو طریق ، یعنی به صورت مشاوره نوشتاری (چت) و مشاوره تلفنی ارائه می نماید.

 همچنین می‌توان از طریق سایت آنی مشاور به صورت آنلاین ، وقت مشاوره حضوری نیز رزرو نمود .

اپلیکیشن "آنی مشاور" را نصب کنید و آسان و سریع مشاوره بگیرید: